6 bodíků z Chvaletic

V sobotu 25. února nás čekalo důležité utkání proti družstvu z Chvaletic. Bylo to předposlední venkovní utkání této sezóny.

Do utkání jsme šli s odhodláním a cílem vyhrát. Ovšem hned na začátku prvního setu nastaly malé problémy a soupeřky se ujaly vedení 5:0. To se nám však podařilo otočit, ale celý se jsme se tahaly o každý bodík. První set skončil pozitivně pro nás a to 26:24. Druhý set už byl méně dramatičtější. Tolik jsme nechybovaly na podání, souhra nahrávačky a smečařek fungovala na jedničku a tak vyhráváme druhý set 25:18. Třetí set byl i setem posledním, který jsme vyhrály 25:16.

Po více jak hodinové pauze začíná druhý zápas.  Začátek zápasu byl velmi vydařený. Dá se říci, že vše fungovalo tak jak mělo a ujaly jsme se vysokého vedení. Soupeřky nám stačily dát pouze 11 bodů. Začátek druhé setu jsme lehce podcenily a soupeřky se dostaly do vedení. Celý set jsme se tahaly o každý bodík, ale bohužel v koncovce se nedařilo a holky z Chvaletic zabraly a vyhrály druhý set 25:19. Poslední dva sety probíhaly velmi podobně, ale naše tvrdé smeče a přesné nahrávky nás dovedly k vítězství 3:1.

Z Chvaletic jsme si odvezli 6 velmi důležitých bodů, které nás posouvají blíže k celkovému 1. místu této soutěže. Za dva týdny nás čeká sobotní domácí utkání proti Letohradu a poslední nedělní zápas v Pardubicích proti USK.