Poslední kolo

Na poslední zápas letošní veleúspěšné sezóny jsme vyrazily do pardubické univerzitní haly utkat se s týmem USK Pardubice, který se během roku pohyboval na spodních příčkách tabulky. První místo jsme měly už od předešlého zápasu pojištěné, proto jsme si mohly dovolit odjet do Pardubic v ne úplně kompletní sestavě. Zasloužené volno dostala po skvěle odehrané sezóně nahrávačka Lenča a příležitost vytvářet hru v obou zápasech tak dostala naše nová nahrávačka Vendy. Zároveň se před kvalifikací jednalo a skvělou příležitost pro celý tým, sehrát se s náhrou, na kterou nejsme tolik zvyklé.

Hned první set prvního zápasu byl z naší strany dost nejistý. Nebylo by ovšem správné připisovat špatný konečný výsledek setu i celého zápasu změně v sestavě. Zásadní chyby pramenily především z nedotaženého příjmu a tedy i méně razantního a nepřesvědčivého útoku hraného daleko od sítě. Hru na svojí straně jsme nedokázaly udržet ani podáním, které soupeřkám žádné větší problémy nezpůsobilo. Body, a vlastně i sety, v prvním zápase se celkem rovnoměrně přelévaly z jedné strany sítě na druhou a utkání se tedy rozhodlo až v pátém zkráceném setu. V něm jsme bohužel nepředvedly výkon hodný vítězek soutěže a po dlouhé době odcházely do šatny s porážkou 2:3.

Prohraný zápas nás mrzel, ale náladu jsme si úplně zkazit nenechaly. Důležitější byl v tu chvíli pořád náš velký úspěch, než tenhle „malý“ neúspěch, a v druhém zápase jsme dojem z naší hry napravily. Příjem byl přesnější, náhry k síti a útok padal soupeřkám pod nohy. Především musím vyzdvihnout skvěle sehrané útoky středem sítě v podání Terky a Vendy, na které soupeřky absolutně nestačily reagovat. Také se nám podařilo přitlačit a méně chybovat na servisu. Pardubice si z druhého zápasu neodnesly ani set a my si připsaly další tříbodové vítězství 3:0.

Zisk 5 bodů už pouze upevnil naši pozici na špičce tabulky a my můžeme slavit J. Teda připravovat se na kvalifikaci do druhé ligy, kterou odehrajeme na konci dubna.

Hrály: Verča R., Marťa Š., Ivča Š., Verča N., Anička Š., Káťa R., Terka K., Vendy S.