Kvalifikace 22.4 – 23.4. Kroměříž

V sobotu 22.4. odjíždí 9 hráček odehrát ve dvou dnech 3 kvalifikační utkání. Věřím, že děvčata jsou dobře připravená. Po desáté hodině přijíždíme do Kroměříže a máme dost času na přípravu prvního utkání, které hrajeme ve 12. hodin proti družstvu Odry. Od 10ti hodin probíhá již první utkání kvalifikace : Kroměříž – Brno, kde Kroměříž vede 1:0 na sety, ale Brňanky uhrávají další 3 sety ve svůj prospěch. Brno vítězí 1:3 (25:15, 16:25, 16:25, 16:25).

Druhý zápas Dolní Újezd – Odry  0:3 (14:25, 20:25, 14:25). Vůbec jsme se nedostali do zápasu, chybujeme na příjmu, v obraně i útoku, ani po prohře není nic ztraceno, odpoledne hrajeme proti Kroměříži.

Třetí zápas Odry – Brno  3:1 (18:25, 25,16, 25:18, 25:21). Odry poráží Brno a můžou slavit postup do II. ligy.

Čtvrtý zápas Kroměříž - Dolní Újezd  1:3 (15:25, 25:21, 20:25, 21:25). 120 diváků, bubny, atmosféra, kterou nelze popsat, musí se zažít, hrajeme o každý míč vedeme 0:1, 1:1 je srovnáno, 3. set prohráváme, stav je špatný 18:10, Iva jde na servis a otáčí set svým podáním a podporou všech hráček, set nakonec vyhráváme 25:20. Myslím si, že to byl i signál k výhře v celém utkání. Porážíme ve 4. setu soupeře. Radost, úleva a hlavně naděje k zítřejšímu utkání s Brnem.

23. 4. snídaně a příprava na utkání Dolní Újezd – Brno  1:3 (21:25, 25:22, 14:25, 23:25). Zápas začínáme odhodlaně, jakákoli výhra nás řadí na postupové druhé místo. Volejbal z obou stran nasvědčuje důležitost utkání. Prohráváme 1. Set 21:25, srovnáváme na 1:1, třetí set propadáme v útoku a prohráváme 14:25, 4. Set vedeme 18:10 oba oddechové časy a ani střídání soupeře nezastavujeme, ještě servis Ivy a vedení 22:20 nám dává naději na pátý set. Ale soupeř svými zkušenostmi 4. set rozhodne ve svůj prospěch 23:25.

Šesté utkání Kroměříž – Odry  1:3 (23:25, 19:25, 25:23, 20:25). Jen kosmeticky Odry upravují své vítězství.

Dvě hráčky končí – Vendy a Verča – chtěl bych Vám poděkovat za prožité roky ve volejbalovém kolektivu a přeji Vám hlavně zdraví a pohodu v soukromém životě.

Děvčata, děkuji Vám za bojovnost, kterou jste ve dvou dnech baráže předvedly, pod tak obrovským, psychickým tlakem. Odehrály jste kvalifikaci se ctí.

Získané cenné zkušenosti z tak náročných utkání Vám nikdo nevezme, nepostupujeme,          ale neúspěch to není.

Úkol :  Vytyčit si nové cíle, vytvořit družstvo, které bude hrát v krajském přeboru a bojovat    o přední místa v tabulce.

Jiří Kusý

Veronika Rožková (kapitánka družstva žen)

Vítězství v krajské soutěži je pro náš tým obrovským úspěchem. Tím ale sezóna neskončila. Čekala nás příprava na kvalifikaci do 2. ligy. Vrchol soutěže se odehrál tedy až o víkendu 23. -24. 4. v Kroměříži. Ačkoli se postup nezdařil, celá kvalifikace pro nás byla skvělým zážitkem a úžasnou zkušeností. Všechna utkání disponovala úrovní, se kterou se v krajské soutěži příliš nesetkáme. Jsem ráda, že jsme bojovaly jako tým a snažily se dosáhnout, co nejlepšího výsledku. Děkujeme všem za podporu, hlavně fanouškům, kteří nás přijeli podpořit takovou dálku a zejména trenérovi za pevné nervy a spoustu volného času, který nám věnuje.