Úspěšné zahájení

Nová volejbalová sezóna 1. třídy krajské soutěže žen je tu. Pro letošní ročník máme novou sestavu a jako obhájkyně 1. místa nelehký úkol. Naštěstí jsme první dva zápasy na domácím hřišti zvládly bez ztráty bodu, ale snadné to rozhodně nebylo.

hřišti zvládly bez ztráty bodu, ale snadné to rozhodně nebylo. Hned na úvod sezóny nám los přidělil těžkého soupeře, jímž byly volejbalistky z Chocně. První zápas pro nás začal dost černě, hned z kraje jsme prohrávaly o 5 bodů. Nedařila se přihrávka a naše útoky byly marné, nemohly jsme se dlouho ničeho chytit. Jak už to ale v prvních utkáních bývá, jistota při práci s míčem chyběla na obou stranách a oba týmy chybovaly častěji, než bývá zvykem. Využily jsme nezdaru soupeřek a postupně dotahovaly, až jsme si vybudovaly slušný náskok. Ve chvíli, kdy 1. set už byl na dosah, došlo ke střídání z důvodu posílení bloku (Máca za Lenču). Naše družstvo na tom najednou bylo jako v úvodu, nic se nedařilo a Choceň nás v koncovce převálcovala. Set, který pro nás chvilku vypadal nadějně jsme ztratily těsným rozdílem 24:26.

Naštěstí do dalších setů jsme se poučily. Zlepšily se na útoku a některé hráčky přitvrdily na servisu. Od počátku 2. setu jsme vedly a až na občasná zaváhání jsme ho dotáhly úspěšně do konce 25:22. Další set jsme vyhrály zejména díky šňůře několika úspěšných podání Ivči Šplíchalové. Ačkoli Choceňačky neodevzdaly žádný balón zadarmo a dokázaly vrátit na naši půlku míče neuvěřitelným způsobem, my jsme si zisk prvních tří bodů pohlídaly (Marťa se rozjela na síti) a zvítězily 3:1 na sety.

Po 45minutové pauze nastoupila do základní sestavy místo Verči Lucka Sedliská, která potvrdila svou připravenost a ukázala, že je důležitým článkem týmu. Některé hráčky Chocně nás nadále trápily svým těžkým servisem a občas perfektním útokem. Naše družstvo už však hrálo s mnohem větším klidem, přesností, a tak se víc úspěšných míčů přičítalo na naší straně. Tentokrát na servisu perlila Lenča. Naše hra umožnila, aby se na hřiště podívaly všechny naše volejbalistky, nejprve Štěpánka s Hankou a na závěr i Marcela.

Za první víkend jsme tedy získaly plný počet bodů, což se podařilo pouze nám a holkám z Lanškrouna. Příští týden nás čeká zápas s nováčkem v soutěži, kterým je Žichlínek. Věřme, že svou pozici v tabulce potvrdíme.

Hrály: Verča R., Lenča R., Marťa Š., Ivča Š., Anička Š., Káťa R., Štěpánka L., Lucka S., Hanka L. a Marcela U. (důležitá posila z Poličky)