Sváteční den nám přinesl 5 bodů

Hned druhý hrací víkend nás čekal zcela nový soupeř, holky z TJ Žichlínek, které do naší soutěže postoupily z krajské soutěže 2.třídy. Po příchodu do jejich tělocvičny jsme se musely smířit s malým prostorem vedle hřiště, který byl na dva kroky, i s nízkým stropem, ale na ten jsme zvyklé z domácí palubovky.

Úderem ranní deváté hodiny se odpískal boj o vítězství a 6 bodů. Od začátku hry jsme si udržovaly tvrdé podání, a tím jsme bránily soupeřkám útočit od sítě. Naše obrana na bloku i v poli byla výborná, jen málo bodů si soupeřky do zápisu připisovaly našimi chybami, neboť naše útoky končily v poli soupeřek nebo odražené ven z hřiště. Holky z Žichlínku měly také perfektní pole, neplatily na ně ulívky, a proto jsme všechny síly dávaly do smečí přes bloky. První dva sety jsme vyhrály dost jednoznačně. Třetí set jsme ze začátku hry zaváhaly, nešla nám přesná přihrávka na nahravačku, oslabil se nám servis i dominance na síti. Během tohoto setu jsme musely dvakrát dotahovat několikabodový náskok soupeřek, ale naštěstí jsme byly v koncovce lepší a vítězný 27. bod se připsal nám. Vyhráváme 3:0.

Bohužel druhý zápas jsme nezačaly vůbec dobře. Vlastní chyby při příjmu se sčítaly a rázem jsme ztrácely hodně bodů. Bez příjmu však nebylo možné soupeřky překvapit smečí a sbírat tak body v náš prospěch. Na hřišti nám chyběla komunikace a bojovnost, což posílilo soupeřky, které se rozehrály a my se jen bránily. Další set se zas otočil, my se chytily a začaly hrát svou hru - tvrdý servis, obrana na bloku, přesné příjmy, skvělá náhra a smeč. Skóre jsme lehce srovnaly na 1:1. Další dva sety byly jako kopie prvních dvou a my se ocitly v tie-breaku. V rozlosování nám koruna ukázala možnost výběru a Lenča nás podáním udržela v sedmibodovém náskoku. Po výměně stran se nám dlouho nedařilo otočit postavení, skoro jsme nechaly soupeřky se rozehrát, ale poté jsme už jasně bodovaly my a ve zkráceném setu jsme zvítězily 15:8.

Domů jsme si vezly krásných 5 bodů a po tomto víkendu jsme se v tabulce posunuly na nejvyšší příčku. Věřím, že se nám bude dařit připsat body i příští víkend na domácí půdě proti holkám z Letohradu.

Hrály: Ivča, Marťa, Verča, Lenča, Káťa, Máca, Štěpánka, Lucka, Hanka