Stále si držíme 1. místo v tabulce

V sobotu 4. listopadu jsme na domácí palubovce přivítaly holky z Letohradu. Začátek prvního zápasu byl posunut již na 9h, protože jsme se střídaly s juniorkami, které hostily holky z TJ Slavia Hradec Králové.

Začátek prvního zápasu se nám velmi povedl. Od začátku jsme tvrdě podávaly, soupeřkám jsme tak nedaly téměř žádnou šanci se do hry vůbec zapojit. První set jsme hlavně díky několika esům a skvělým útokům na síti soupeřky porazily vysoko 25:10. Začátek druhého setu kopíroval první set. Vytvořily jsme si velký bodový náskok, který sice nebyl tak velký, jako v prvním setu, ale na výhru v druhém setu byl dostačující. Zato třetí set se nám vůbec nepovedl. Neudržely jsme kvalitu na síti, nedařilo se nám v útoku, bloky zaostávaly a hlavně jsme vyházely spoustu podání. I když jsme v půlce setu několikabodový náskok soupeřek smazaly, set se nám vyhrát nepodařilo. Čtvrtý set jsme opět nezačaly vůbec dobře. Soupeřky zlepšily útok, zpřesnily podání a chytaly nás na bloku. I přes nezdar na začátku jsme průběh setu díky výbornému poli a bojovností obrátily a zvítězily 25:18. Po prvním zápase si tedy připisujeme do tabulky potřebné 3 body.

Po více jak dvouhodinové pauze, ve které se odehrál zápas mezi juniorkami, jsme nastoupily do druhého zápasu. První set jsme začaly ve změněné sestavě, kdy jsme skoro všechny hrály na jiném postu než obvykle. Na začátku jsme si díky tvrdým a přesným podáním opět vytvořily několikabodový náskok. Útok na síti se oproti posledním dvou setům prvního zápasu zlepšil, i v poli jsme začaly více hrát. Místo abychom v tomto setu jednoznačně vyhrály, jsme zničehonic znejistěly na příjmu. Z nepřesné přihrávky se nedalo kvalitně a tvrdě zaútočit, čehož soupeřky využily a tak se náš bodový náskok pomalu smazával. Naštěstí pro nás, jsme díky bojovnosti set neprohrály, ale získaly ho pro sebe s nejtěsnějším možným bodovým rozdílem 25:23. Druhý set byl podobný prvnímu, ale to už byla každá na svém postu. Body postupně přibývaly na obou stranách, soupeřkám se dařilo tvrdě podávat, my jsme měly dobré pole. Díky pár tvrdým útokům a esům na podání jsme set se čtyřbodovým náskokem vyhrály. Třetí set byl stejně jako první set prvního zápasu v naší režii. Od začátku bylo naší dominantou podání, které si soupeřky nebyly schopny vůbec přihrát. Výhra třetího setu znamenala výhru celého zápasu. Z druhého zápasu jsme stejně jako v první zápase získaly 3 body.

Po odehraném šestém kole jsme stále na prvním místě. Před druhým týmem v tabulce si držíme dvoubodový náskok, viz (http://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=PA-Z1).

3:1 (10, 19, -22, 18), 3:0 (23, 21, 12),

Příští týden hrajeme v tělocvičně pardubické univerzity s týmem USK Pardubice. Věřím, že i z tohoto nedělního zápasu si do tabulky připíšeme dalších 6 bodů.

Hrály: Káťa Rejmanová, Lenča Rejmanová, Ivča Šplíchalová, Marťa Šplíchalová, Anička Šimková, Verča Rožková, Lucka Sedliská, Máca Uhlířová

Autor: I. Šplíchalová