Šest bodů, tentokrát z Pardubic

Další letošní utkání jsme odehrály na palubovce týmu USK Pardubice. Pardubicím se v letošní sezóně moc nedaří a v tabulce jim patří průběžná předposlední příčka. Zdálo by se tedy, že to pro nás znamená dvě snadné výhry, opak byl ovšem pravdou. Vítězství jsme sice urvaly, ale snadné to nebylo ani omylem.

Do prvního utkání jsme nevstoupily vůbec dobře a hned první set nám byl varováním. Neměly jsme nic, na čem bychom naši hru vystavěly. Špatný příjem, mizerná úspěšnost na útoku a podání téměř bez razance. O první set jsme přišly poměrem 19:25. Do dalších setů bylo tedy co zlepšoval. Nejsme ovšem vedoucím týmem letošní sezóny jen tak pro nic za nic a průběh utkání se nám podařil zvrátit. Hra sice nebyla ani nadále úplně přesvědčivá, ale dokázaly jsme se více prosadit na útoku a především odtáhnout soupeřky kvalitním servisem z rukou Ivči a Verči. Po zbytek zápasu se hrálo jako na houpačce – šňůru my, šňůro ony – a všechny následující sety vrcholily napínavými koncovkami, naštěstí v náš prospěch (25:19, 25:22, 25:20). Svačit jsme tedy odešly jako vítězové s pěkným výsledkem 3:1.

V druhém utkání už jsem bylo o trochu nekompromisnější, ale pořád to nebylo úplně ono. Vstup do setů byl dobrý, tvrdým útokem (především díky Kátě) a servisem jsme si dokázaly připravit i 10-ti bodové vedení, ale v průběhu hry jsme o něj vždy postupně přicházely. Ani jednou jsme o něj naštěstí nepřišly úplně a vyhrály tak druhý zápas bez ztráty setu 3:0 (25:20, 25:22, 25:16).

Pardubice tedy nakonec opouštíme v dobré náladě, s šesti body na kontě a první příčkou v tabulce. Víme ale, že pokud si chceme tuto pozici udržet i nadále, máme do dalších zápasů co zlepšovat, tak nám držte palec