Překvapivě snadné výhry

V sobotním zápase jsme hostily holky z města Letovice. Naším cílem bylo opět vybojovat dalších šest bodů a tím se i udržet v čele tabulky.

Začátek zápasu jsme zahájily velmi opatrně a pozvolna se dostávaly do tempa. Při stavu 3:0 jsme krásným dvojblokem soupeřky vyvedli z míry. Celý zápas se nedá vyhrát jen bloky a tak jsme potřebovaly hodně zapracovat na smeči, kterou jsme dost šetřili. To i svědčí fakt, že několik balónů nám škrtalo přes pásku. Podání se nám celkem dařila, v tomto setu jsme daly 5 es, ale na druhou stranu jsme chybovaly a pokazily 3 servisy. První setík jsme vyhrály s pěkným stavem 25:17.

Do další hry jsme nastoupily s větší jistotou a odhodláním. Nic méně soupeřky nám nedaly ani jeden bod zadarmo a malinko nás potrápily při příjmu. Holky z Letovic měli dlouhé a nepříjemné podání. Více jsme se soustředily na příjem, který se zpřesnil a tak se mohl završit krásnou až pohádkovou náhrou. Ta byla završena excelentním útokem. Soupeřky bojovaly o každý balón a nenechaly nám nic zadarmo, ale konečný stav mluvil jasně pro nás a to 25:17.

Třetí setík začal pro nás už zmiňovaným nepříjemným podáním od soupeřek a opět se nám moc nedařilo a měli jsme co dohánět. Pak přišel rozhodující blok při stavu 11:10 a začalo se nám opět dařit, jak na smeči, tak na podání ve kterém jsme ani jednou nechybovaly. Proto také došlo ke střídaní, kdy jsme při stavu 18:13 střídaly hlavní náhru. Došlo i k dalšímu střídání a to při stavu 23:14, kdy přišla další posila z lavičky. Výsledek se opět povedl a to 25:16 pro nás.

Po pauze na odpočinek a doplnění energie jsme nastoupily na druhý zápas plní odhodlání vyhrát. Alespoň se stejným skóre jako předešlí zápas.

První set byl ukázkový, plný parádiček a krásných balónů. Co dodat krása střídala nádheru. Soupeřkám jsme nenechaly prostor se moc projevit a ukázat nám co v nich je. Prostě se dařilo, jak na podání, které bylo velmi tvrdé a přesné, tak i na útok jsme mohly vidět krásné vymazlené balóny. Výsledem mluví za vše a to 25:11

Další set jsme chtěly urvat ve stejné grácií a režií, ale soupeřky nám to tak snadno nechtěly nechat. Začaly více bojovat o každý balón a na útoku se jim začalo velmi dařit. Jenže pak polevily a náhry neměli tak přesné. A toho jsme využily, vybojovaly další důležité bodíky a vyhrály tento set 25:17.

Třetí set začal nemilým překvapením a to opět když soupeřky začaly podávat. Prohrávaly jsem 5:7, ale i s tímto menším zaváháním jsme si dokázaly poradit a poprat. Vše jsme zpřesnily a začalo se nám opět dařit. Jen to nebylo poslední překvapení co nás ještě čekalo. Další překvapením byl stav 18:18. Soupeřky se moc snažily nám dát další bodík a jejich ulejvka přepadla přes pásku do auto a to byl hodně důležitý bod pro nás. Když jsem šly pak na podání, tak už se soupeřky vezly a my zvítězily 25:20.

Na dnešním zápase se rozhodně bylo na co dívat. Spousta krásných bloků a tvrdých útoků. Nesmím opomenou, že pro dnešní den se nám dařilo i při podání. Dařilo se nám až tak, že jsem daly neuvěřitelných 26 es, takže co dodat.

Také musíme poděkovat fanouškům, že se na nás přišli podívat a podpořit nás.

Příští týden nás čeká na domácím hřišti utkání proti holkám z Chvaletic.

Výsledky: Dolní Újezd – Letovice 3:0 (17,17,16) a 3:0 (11,17,20)

Hrály: Lázničková Š., Limanovská H., Rejmanová K., Rejmanová L., Rožková V., Sedliská L., Šimková A., Šplíchalová I., Šplíchalová M., Uhlířová M.

Autor: L. Sedliská