Čtyřhodinový boj s Lanškrounem

První adventní neděli jsme se vydaly na utkání se soupeřkami z Lanškrouna. Z minulých zápasů jsme věděly, že je to jeden z nejtěžších soupeřů v této soutěži, a tak jsme tušily že nebude jednoduché vyhrát.

Už od začátku prvního setu byla na našem poli vidět nejistota a opatrnost. Bylo pro nás obtížné vybrat těžká soupeřova podání a z toho udělat kvalitní útok. I přes velkou snahu našeho týmu, prohráváme první set 19:25. V druhém setu jsme ukázaly bojovnost a taky kvalitu našeho podání. Bodový rozestup nebyl velký, a tak jsme musely zabrat, abychom soupeřky porazily. Rozhodla až koncovka setu, kterou jsme o chlup vyhrály 25:23. Další set jsme hrály podobnou hru jako v předchozím setu. Bohužel jsme udělaly i pár nevynucených chyb a tím ztratily náskok. Třetí set nakonec prohráváme 23:25. Ve čtvrtém setu se vrátila nejistota v podání a také v útoku, kdy jsme zkazily několik míčů. Je pro nás těžké vybrat jejich zalejvky, těsně za blok. Soupeřky jsme už nedokázaly dotáhnout, a tak prohráváme 17:25. Po této prohře jsme věděly, že nás čeká tiebreak. Ze zápasu jsme si chtěly odnést alespoň dva bodíky, a proto jsme do tohoto setu šly se vší silou a nasazením. Set začal naším tvrdým podáním, se kterým si soupeřky nevěděly rady. Vyhráváme 6:0, ale soupeřky to nevzdávají a pomalu dohánějí naše skóre. V koncovce ukazujeme naší přesnou hru a vyhráváme 15:9.

Po dlouhé pauze nastupujeme do druhého zápasu. Hned od začátku hrajeme jinou hru. Daří se nám na všech stranách. Máme velký bodový náskok a vyhráváme 25:13. Druhý set už nebyl tak jednoduchý. Začala nám dělat problémy hráčka, která smečovala levou rukou a také z druhé přes. Set končí těsně ve prospěch soupeře 23:25. Třetí set bohužel znovu prohráváme a to 17:25. Ve čtvrtém setu začínáme využívat našeho podání a tvrdých smečí, a tak vyhráváme 25:21. Před námi byl znovu tiebreak. Začátky tiebreaku se nám očividně daří. Máme velký bodový náskok, ale soupeřky to nevzdávají a snaží se nás dohnat. Bojujeme do poslední chvíle a získáváme další dva bodíky.