První zápasy po Vánocích a první prohry na kontě

Po vánoční přestávce na nás v sobotu 13.1. čekaly soupeřky z Chocně, které měly výhodu domácího prostředí.

Do prvního setu jsme vkročily pravou nohou a vedly jsme 7:0. Soupeřky nás ovšem dotáhly díky svému tvrdému servisu a nedůrazného útoku z naší strany, a poté jsme se přetahovaly o každý bod. V koncovce prvního setu jsme zabojovaly a vyhrály 25:23.

V druhém setu jsme zlepšily pohyb v poli, smeče soupeřek pro nás nebyly problémem. Ty ale pokračovaly v tvrdém servisu. Zhoršil se nám příjem a my nedokázaly razantně zaútočit. Naše útoky šly převážně na libero. Tento set jsme prohrály 25:22.

V naší nedůrazné hře jsme pokračovaly i ve třetím a čtvrtém setu, a proto jsme prohrály první zápas naší sezóny 1:3.

V druhém zápase jsme soupeřkám nechtěly dát nic zadarmo. Bojovaly jsme o každý bod, ale v koncovce prvních dvou setů nám utekly. Soupeřky již odehrály minulý týden jeden zápas, a tak byly rozehranější.  Až ve třetím setu se nám povedlo zvednout náladu v týmu, zpřesnily jsme útok a konečně hrály náš volejbal. Díky tomu jsme vyhrály 25:20. Do čtvrtého setu jste vlétly s nadějí otočit vývoj celého zápasu v tie-breaku. To se bohužel nepovedlo, a tak jsme odjely domů s dvěma prohrami. Nezbývá než hodit tento víkend za hlavu a soustředit se na následující zápasy.

autor: M. Uhlířová