Opět na výherní vlně

Další lednovou sobotu nás čekalo utkání s družstvem žen Žichlínku. První zápas začal již v 9 hod. ráno kvůli střídání se v obsazení hale s mladší kategorií juniorek.

Po nezdařeném minulém týdnu v Chocni jsme jako vedoucí naší tabulky cítily povinnost zvítězit. V prvním zápase trenér postavil do hřiště naši základní sestavu a my se pustily do boje. Hned ze začátku jsme zjistily, že bude na protihráčky platit tvrdý servis. Měly problémy s přihrávkou, kterou těžce zpracovávaly a mockrát jsme se radovaly i z přímých bodů z podání. Jen párkrát nám od soupeřek přišel tvrdý útok od jejich nejlepší smečařky. Naopak my jsme díky Lenčiným přesným nahrávkám mohly excelovat na smeči, které jsme i prohazovali lehkým přehráním přes blok. Všechny tři sety byly velmi rychlé. Naštěstí nepřišlo žádné zaváhání z žádné z nás a snadno jsme zvítězily 3:0.

Na druhý zápas jsme si musely počkat kvůli probíhajícímu zápasu 1. ligy juniorek, které bojovaly o body proti družstvu z Červeného Kostelce. I zde se odehrál jen třísetový zápas, bohužel ve prospěch soupeřek, a my tak mohly opět nastoupit na palubovku. Po více jak dvouapůlhodinové pauze jsme rozehřály naše ztuhlá těla a hvizdem ve 13 hod. se rozeběhl další boj o body. Trenér zamíchal sestavou a na hřiště nastoupila Lucka s Hankou.  Během prvního setu jsme se opět nebály nasadit tvrdé podání, které bylo naší jistotou i v tomto zápase. Na obou stranách byla vidět bojovnost, některé výměny byly velmi dlouhé a vyčerpávající, ale o trochu více štěstí jsme měly vždy my. První set jsme nedaly soupeřkám šanci. Ve druhém setu vše probíhalo podobně, ale v půlce přišlo nepatrné zaváhání, když se nám nedařil přesný příjem, a tak jsme v koncovce pustili soupeřky do vedení 24:21. Díky bezchybnému podání, chytré hře a trochou štěstí při servisu s kontaktem pásky, jsme však vybojovaly vítězný 26. bod pro nás. Třetí set byl již jen o jistotě a dokázání, že si i další 3 body zasloužíme víc.

Další týden nás čeká zápas o dalších 6 bodů v Letohradu.

Hrály: Ivča, Verča, Lenča, Káťa, Anička, Marťa, Lucka, Hanka, Štěpánka, Máca