Drama až do konce

V sobotu 27. 1. jsme odjely brzy ráno do Letohradu. Čas prvního zápasu byl stanoven už na 9:00.

Soupeřky se na nás dobře připravily, předváděly agresivní útok i servis. První set byl velmi vyrovnaný. Body se přelévaly z jedné strany na druhou. Vyrovnanému stavu napomohlo i několik našich nevynucených chyb. Až v závěru setu jsme si vytvořily čtyřbodové vedení, které ještě protihráčky dokázaly smazat, ale koncovka patřila nám 26:24. Do dalšího setu se Marťa posunula na první blok a Ivča na „účko“. Set se nesl ve znamení dotáhnout tříbodový náskok Letohradu. Každá chyba rozhodovala. Trpělivě jsme udržovaly svou hru, postupně dostaly soupeřky pod tlak a bezchybnou koncovkou vyhrály 25:20. Třetí set začal exhibicí našich smečařek (Káti, Aničky), set se zdál za stavu 16:9 rozhodnutý. Došlo k dvojitému střídání. Naskočily Štěpánka s Luckou. Bohužel jsme v tu chvíli nedokázaly přijmout těžký servis Letohradu a pustily protihráčky do hry. Z odtažených přihrávek nebylo možné připravit kvalitní útok, vypadly jsme z tempa. Soupeřky s přehledem využily situace a porazily nás 25:21. V posledním setu už byla tělocvična naplněná nedočkavými volejbalisty z Červeného Kostelce a Letohradu, kteří atmosféře vyrovnaného zápasu ještě přidaly. Dlouhé výměny plné až neuvěřitelných zákroků v poli, střídaly tvrdé útoky z obou stran. V polovině setu jsme byly v tříbodové nevýhodě, ale udržely jsme nervy a soustředěným výkonem jsme koncovku opět urvaly my 25:23.

Po jednoznačné výhře mužů z Červeného Kostelce nad Letohradem 3:0 jsme nastoupily k druhému utkání. Opět velmi vyrovnaný souboj. Soupeřky utekly o několik bodů ve chvíli, kdy se na servisu opět udržela hráčka, která nás nejvíce trápila již ráno. Nebyly jsme schopné přihrát a když už se příjem povedl, nebyl účinný útok. Do hry naskočila na několik bodů Štěpánka na nahrávku. Tato změna prospěla, situace se zklidnila, vyrovnaly jsme hru a do náročné koncovky už byla zpět Lenča 25:23. V každém setu jsme jakoby dávaly protihráčkám naději, když jsme prohrávaly zase o 5 bodů, ale v závěru jsme je naštěstí vždy zařízly. Ve druhém setu se to podařilo Lenče, která předvedla několikabodovou šňůru na podání. Smazala náskok soupeřek, naše vyházené míče a ještě přidala body navrch. Zbytek už jsme si pohlídaly 25:19. Už od půlky druhého setu byla na hřišti Máca. I v posledním setu jsme lehce ztrácely. Po celý den a ani teď nám nefungovala obrana na síti. Úspěšných bloků bylo od rána minimálně. Vázlo i vykrytí v poli. Družstvo ve druhé polovině setu posílila Ivča. Za stavu 20:24 jsme držely naději na obrat. Anička zvládla udržet podání, vyvarovaly jsme se chyb a naopak donutily chybovat soupeřky. Ivča pokračovala v bezchybných servisech. S každým naším bodem byly soupeřky nervóznější a i tentokrát našemu tlaku v závěru podlehly 26:24. Těžce vybojovaný plný počet bodů!

Hrály: Verča R., Ivča Š., Marťa Š., Lenča R., Káťa R., Anička Š., Lucka S., Štěpánka L., Máca U.