Úspěšný výlet do Letovic

Druhý hrací únorový víkend jsme vyrazily na dvojzápas do Letovic. Oproti předchozím venkovním zápasům jsme se nestřídaly s žádnými dalšími týmy, takže jsme očekávaly brzký návrat domů.

Před začátkem bylo nutné se pořádně rozcvičit, neboť v hale byla hrozná zima. Hlavně pořádně rozhýbat zmrzlé prsty a ztuhlé svaly. Začátek prvního setu se nám ale moc nepovedl, soupeřky celkem snadno získaly tříbodové vedení. Nedokázaly jsme přesně přihrát, útok byl tedy z naší strany slabší, převládaly i vlastní individuální chyby. Naštěstí jsme přitvrdily na podání, soupeřky jsme dostaly pod tlak a ze zisku prvního setu jsme se radovaly my. Druhý a třetí set se odehrával podobně, tomu odpovídá i skóre, kdy si holky z Letovic ve všech třech setech dokázaly dát pouze 20 bodů. První zápas jsme vyhrály 3:0.

Začátek druhého zápasu byl stanoven po 45 minuté pauze. Hala byla z rána už trochu vyhřátější, očekávalo se, že budeme hrát lépe, než v prvním zápase. Opak byl ale pravdou. Hned ze začátku setu jsme prohrávaly o 6 bodů kvůli špatné přihrávce, která se ve druhém zápase nezlepšila, spíše možná i zhoršila. Od půlky setu jsme ale pomalu začaly stahovat ztrátu, hlavně díky esům a výborné hře v poli. Průběh setu se nám tak podařil otočit v náš prospěch a po špatném úvodu jsme vyhrály 25:21. Druhý set začal úplně stejně jako první, jen s tím rozdílem, že soupeřky měly náskok ještě větší. Náskok si zvyšovaly i našimi chybami, kdy jsme nebyly schopné tvrdě zaútočit. Sice jsme nakonec stáhly vedení na stav 24:24, ale bohužel set jsme nakonec prohrály 24:26. Třetí set byl kopií první i druhého, kdy jsme už od začátku zase o hodně bodů prohrávaly. Vše došlo až do dramatické koncovky, která byla v náš neprospěch 17:24. Po získání 18 tého bodu se na servis dostala Verča, která nás výrazně podržela. Nejenže se jí podařilo podání nezkazit, ale dala i pár es. Rázem se naše sebevědomí zvedlo o 200% a vynikající hrou v poli jsme třetí set zaslouženě získaly pro sebe. Čtvrtý set už byla jen taková „formalita“. Vedení jsme si držely od začátku až do konce.

I druhý zápas vítězíme pouze se ztrátou jednoho setu 3:1. A také z Letovic si odvážíme krásných 6 bodů a stále jsme na prvním místě tabulky (http://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=PA-Z1).