Výhra nad Chvaleticemi

V sobotu 17. února jsme se v brzkých ranních hodinách vydaly za soupeřkami do Chvaletic. Začátek zápasu byl naplánovaný už na devátou hodinu, protože jsme se střídaly s mužskou ligou.

Chřipkové období postihlo i náš tým, proto nás nastoupilo do zápasu pouze sedm. První set jsme začaly nejistě, převládaly vlastní individuální chyby a nedůrazný útok. V koncovce jsme ale udržely vedení a vyhrály s pětibodovým náskokem. Naše hra se postupně lepšila a další dva sety jsme zvládly bez větších obtíží. Výhra 3:0.

Po skončení zápasu jsme čekaly než se dohraje ligový zápas mužů Chvaletice vs. Česká Třebová. Oba týmy měly početné zastoupení fanoušků v hledišti. Zápas byl vyrovnaný, skončil až výhrou České Třebové v tie-breaku, proto jsme ke druhému zápasu nastoupily až o půl druhé.

Do prvního setu jsme šly sebejistě a převahu jsme si udržely po celou dobu. Náš útok byl důrazný a měly jsme dobré pole. Druhý set se nesl v podobném duchu. Fanoušci v tom však svůj tým nenechali a výraznou podporou vyburcovali svůj tým k lepšímu výsledku. I tak jsme si ale udržely silné postavení a sedmibodový náskok.

Ve třetím setu si soupeřky zlepšily svůj servis a my měly problém s přihrávkou. Nasčítaly se i individuální chyby, zejména na podání. Z tohoto důvodu nás soupeřky začaly dotahovat a závěr zápasu se stal opravdu napínavým. Koncovku jsme ale zvládly, a tak jsme si odvezly domů 6 bodů.

Hrály: Verča Rožková, Ivča Šplíchalová, Štěpánka Lázničková, Káťa Rejmanová, Hanča Limanovská, Anička Šimková, Máca Uhlířová.

autor: M. Uhlířová