Volejbalové drama v Pardubicích

Předposlední kolo krajské soutěže nás zavedlo na palubovku pardubických protihráček (TJ Sokol). Vyrazily jsme brzy z rána, protože bylo naplánované střídání s chlapy, kteří měli hrát mezi zápasy.

Zdálo se, že tento zápas bude pro nás snadné vítězství vzhledem k umístění soupeřek na 8. příčce. Na začátku duelu bylo vidět, že jsme nerozehrané a nejisté, a i přes několik vlastních chyb jen tak tak vyhráváme 25:22. Do druhého a třetího setu jsme šly již se vší naší silou a soupeřky si nevěděly rady s naším útokem.  První zápas skončil 3:0 v náš prospěch.

Čekala náš dlouhá přestávka, při které jsme se mohly podívat na mužský volejbal Pardubic proti Červenému Kostelci. Duel skončil až tiebreakem a výhrou pardubických hráčů.

Po odpočinkové pauze jsme nastoupily odhodlané potvrdit naši bojovnost a sílu, avšak bez naší kapitánky, která se během poslední sady předchozího zápasu zranila. Již v prvním setu nás soupeřky překvapily svou hbitostí v poli, ale i svým tvrdým podáním a útokem. Prohrály jsme 17:25. Důvodem byl zřejmě horší servis a využití méně šancí na skórování. My jsme to však nevzdávaly a snažily se doslova urvat každý bod, druhý set jsme vyhrály 25:18. Další sady proběhly podobně jako předchozí. Po třetím prohraném setu, který skončil 22:25, bylo na nás vidět zklamání. Pokud chceme vyhrát, musíme zabrat. Tento set byl jedno velké drama. Výhra 25:23 se stala pro nás velkou šancí na vítězství celého zápasu. Před námi byl tiebreak, který jsem chtěly za každou cenu vyhrát. Míče se ujal náš tým a dokázaly jsme, že se nenecháme jen tak porazit. Vítězství nad Pardubicemi 15:12 nás povzbudilo, stejně tak zisk 5 bodů.

autor: Š. Lázničková