Úspěšné zahájení nové sezony žen

Druhý říjnový víkend jsme zahájily další sezonu, do které jsme nastoupili s pozměněnou soupiskou a hned úvod jsme na domácí palubovce začaly bez hlavní nahrávačky, kterou nahradila naše smečařka Káťa. Prvními soupeřkami byly holky z Lanškrouna, které přijely také s novými tvářemi.

První zápas jsme začaly špatnou souhrou, nejistotou, vlastními chybami a slabým útokem. Začátek setu nám soupeřky utekly o pár bodů, které nám na konci chyběly. Další sety jsme však měly navrch my, kdy jsme se soustředily na tvrdý servis, se kterým si soupeřky často nevěděly rady, hlavně od Káti, která nasbírala nejvíc es. Další sety jsme si udržovaly bodový odstup díky platným smečím a chytrou hrou. Několikrát nás soupeřky proškolily ulitím z druhé, ale o to více jsme se na to soustředily a zvýšily jsme naši pozornost v poli. Výhra 3:1 a po prvním zápase jsme tak do šatny odcházely s plným bodovým ziskem.

Po krátké pauze jsme do dalšího zápasu nastoupily s jiným postavením a hned od začátku jsme si sebevědomě vytvořily velký bodový náskok, který nám vytrval až do druhého setu. Třetí set tak jednoznačný nebyl a v koncovce jsme prohrávaly o 3 body a stav 20:23 pro nás nevypadal příznivě. Naštěstí jsme na poslední možnou chvíli bod otočily a vše do svých rukou vzala Káťa, která odsmečovala podání až do stavu 25:23 a další výhra byla naše.

Za týden nás čeká boj o body v Pardubicích.

Hrály: Káťa, Anička, Verča, Ivča, Marťa, Lucka, Hanka, Máca, Áďa