První ztracený bod

Sobota 17. listopadu nás zavedla na palubovku choceňských protihráček. Po příjezdu do Chocně a převlečení do našich dresů jsme zjistily, že na nás čeká v místní hale ukrutná zima. Rozcvičku jsme tedy provedly důkladněji než obvykle a se zmrzlými nosy jsme šly do hry.

Podle umístění soupeřek jsme doufaly v rychlou výhru.  Avšak průběh prvního setu byl pro všechny velkým překvapením. Domácí hráčky předváděly tvrdý servis i útok. Nevěděly jsme si rady s jejich obranou na saku. Soupeřky získaly kontrolu nad míčem a ovládly s velkým rozestupem první set 25:12. Pro nás to byl signál, abychom se vzchopily a otočily zápas ve svůj prospěch. V druhém setu jsme se začaly více snažit, protože jsme nechtěly prohrát bez boje. Bodový rozestup nebyl velký, a tak jsme musely zabrat, abychom soupeřky porazily. Druhý set skončil 25:17 v náš prospěch. Třetí a čtvrtý set vypadal podobně. Stále nás soupeřky trápily jejich skvělou obranou a útokem. My jsme však ukázaly, že se nevzdáváme. První zápas jsme vyhrály 3:1 a odnášíme si tři body.

Po odpočinkové pauze jsme nastoupily do druhého zápasu. Úvodní set jsme nezačaly nejlépe. Dělaly jsme zbytečné chyby. Byla na nás vidět nesoustředěnost a nejistota. Protože jsme neměly tvrdý servis ani útok, tak se soupeřky dostaly do vedení, a nakonec set zvítězily 25:18. Druhý a třetí set jsme se konečně dostaly do hry. Přitvrdily jsme podání, se kterým měly na druhé straně problémy. I přes množství chyb se nám podařilo vedení udržet. V obou setech jsme již soupeřky porazily 25:22 a 25:17. Čtvrtý set jsme byly odhodlané vyhrát s větší jistotou. Ačkoli jsme měly značný náskok na začátku setu, v koncovce jsme přestaly hrát. Chvílemi nám dělalo také problém nové postavení v poli. Situace na hřišti byla napjatá a nervozita byla stále větší a větší. Ztratily jsme pár důležitých bodů a začaly jsme se soupeřky jen bránit. Čtvrtý set skončil v náš neprospěch 23:25. Čekal nás tiebreak, ale soupeřky byly z vyhraného čtvrtého setu ve větší herní pohodě. Poslední set byl jedno velké drama. Za stavu 0:8 jsme pomalu ztrácely naději na vítězství. Všechny jsme byly pod velkým tlakem, a proto se trenér rozhodl ke střídání. Po chvilce jsme otočily a šly na servis. Soupeřky nakonec našemu nátlaku podlehly a my jsme dorovnaly skóré. Koncovku tiebreaku jsme s velkým úsilím vybojovaly. Po náročném zápasu je vítězství naše!

Z Chocně jsme si nakonec odvezly pět bodů, a i nadále držíme první místo tabulky.