První půlka sezóny úspěšně za námi

Na poslední letošní zápas jsme se vydaly v druhou adventní neděli do nedaleké České Třebové. TJ Sokol Česká Třebová II je nováčkem soutěže.

Začátek prvního zápasu byl trochu nervózní. Nová hala, nové soupeřky, o kterých jsme nevěděly, jak hrají, to vše se podepsalo na vývoji zápasu. Soupeřky ač mladé, měly výborné podání, které nám v prvním zápase dělalo největší problém. Bez přihrávky jsme nemohly útočit a bez kvalitního útoku se body připisovaly jen těžko. Úvodní set jsme nakonec díky trpělivé hře získaly pro sebe. Ve druhém setu se přihrávka zlepšila a my po krátké době vedly vysoko 20:11. Pak ale přišla krize, dostaly jsme pár es, hodně míčů jsme si samy vyházely a téměř vyhraný set jsme 23:25 prohrály. Naštěstí jsme se z prohraného setu dokázaly vzpamatovat a i přes nepřesnosti na přihrávce a hře v poli, jsme třetí set set vyhrály. Čtvrtý set a zároveň i poslední set prvního zápasu jsme od začátku vedly. Udělaly jsme si velký náskok, který jsme si ale dlouho neudržely. Soupeřky se našeho vedení nezalekly a dál výborně podávaly a útočily. V závěru setu ale soupeřky udělaly několik chyb a my jsme čtvrtý set vyhrály nejtěsnějším možným způsobem 25:23. Z České Třebové si přivážíme další 3 body.

Po skoro hodinové pauze začal druhý zápas a zároveň poslední zápas v tomto roce. Už v šatně jsme si řekly, že do tohoto zápasu dáme vše, abychom zakončily půlku sezóny výhrou. Do druhého zápasu na náhru nastoupila Káťa místo Štěpánky. Začátek setu jsme otevřely výborným podáním, dala se i nějaká ta esa, díky kterým jsme si vtvořily velký náskok. Při vedení asi 15:6 mě trenér vystřídal a já tak mohla sledovat zápas z lavičky. Druhý zápas byl úplným opakem prvního. Opadla u nás nervozita a hra se tak dostala na vyšší úroveň. Zlepšila se také přihrávka, a proto jsme mohly tvrdě útočit se sítě. Soupeřky s naší změnou hry nevěděly moc rady, hodně chybovaly a jejich útok už nebyl tak silný. Druhý zápas zaslouženě vyhráváme 3:0 a získáváme další 3 body do tabulky.

Po posledním zápase první půlky sezóny navyšujeme vedení o 15 bodů bez prohraného zápasu a ztráty pouze 5 setů. Tento výsledek je zatím nejlepší, který se nám kdy ve volejbale povedl.

Další zápas nás čeká po Novém roce druhý lednový víkend v Lanškrouně.

Česká Třebová x DÚ - 1:3 (-19,23,-21,-23)

0:3 (-14,-16,-17)

Hrály: Verča R., Káťa R., Štěpánka L., Hanka L., Lucka S., Anička Š., Ivča Š., Kája K., Máca U.