Napínavý souboj s hráčkami Svitav

Po čtyř týdenní pauze nás čekal sportovní víkend. V sobotu 16.2. jsme hostily Chvaletice a z toho dne jsme si zdárně připsaly 6 bodů. V neděli nás čekal přeložený zápas s těžším soupeřem, a to hráčkami ze Svitav.

První set se vyvíjel slibně, k závěru jsme ale pustily holky více do hry a tvrdým podáním jsme ztrácely nahrané body. Hráčky srovnaly a hrály jsme vyrovnaný set, kdy jsme bojovaly o každý míč. Set nakonec skončil prohrou 27:25. Do druhého setu jsme, ale vstoupily se sebevědomím. Na tvrdé podání jsme si daly pozor a hned hru otočily na naši stranu. Přesným útokem a podáním jsme set ukončily 25:17, třetí set jsme kralovaly, hráčky nepustily ke hře a set skončil slibným zakončením 25:12. Toto tempo se nám moc líbilo a chtěly jsme v něm nadále pokračovat. Přišel čtvrtý set, obě strany měly vyrovnané výkony, ale přeci jen se nám ke konci podařilo nasbírat tři body na víc. Bohužel pro nás přišla na řadu hráčka se skvělým podáním, které se nám nedařilo zastavit. Držela se nás smůla a my i přesto, že jsme měly skvělé útoky, tak se nám nedařilo míč položit. Set skončil výhrou pro ně 25:20. Čekal nás proto poslední pátý set, který jsme chtěly rozhodně vyhrát. Set nezačal moc slibně a my přecházely na druhou stranu s pěti bodovou ztrátou. Svitavy měly vynikající pole, a i se snahou dotáhnout nám stále chybělo pár bodů. Hráčky už si nenechaly set sebrat a my odcházely s prohrou 10:15.

Do druhého zápasu už jsme šly s jasnou výhrou. A první set podle toho také vypadal, hráčky jsme nepustily, aby hrály vlastní hru a set tak skončil 25:14 pro nás. V druhém setu již hráčky opět nasadily jejich skvělé tempo a my hrály vyrovnanou hru. Ke konci jsme trochu zaváhaly a nechaly je trochu utéct, stav 24:21 nevypadal vůbec dobře. Nenechaly jsme se rozhodit a prohru jsme si nepřipustily, skvělým příjmem a následným útokem jsme soupeřky dohnaly a vyhrály tak set 27:25. Třetí set se odehrával v podobné režii, jen se lišil koncovkou. Hráčky jsme si nenechaly utéct a zvítězily tak 25:21.

Odjíždíme sice se 4 body, ale spokojené. Zápasy byly vyrovnané a my si zahrály pěkný volejbal.

Hrály: Káťa, Ivča, Verča, Anička, Lucka, Marťa, Máca, Kája, Áďa