Obhajoba titulu zajištěna!!

V sobotu 2.3. jsme v naší dolnoújezdské tělocvičně hostily tým z Chocně, který se aktuálně pohybuje na předposledním místě. Papírovým favoritem jsme tedy jednoznačně byly my.

Do prvního zápasu jsme vstoupily velmi úspěšně. Hrály jsme bez chyb, s kvalitním servisem, příjmem i útokem. V průběhu prvních dvou setů soupeřky nic nenamítaly a my jsme je hladce vyhrály 25:12 a 25:17, ovšem v polovině třetího setu dobře využily naši slabou chvíli, kdy jsme nedokázaly kloudně přihrát ani zaútočit a v dramatické koncovce nás o set připravily poměrem 24:26. Ve čtvrtém setu byly výkony obou týmů velmi vyrovnané, ale uniknout jsme si ho naštěstí nenechaly a díky trpělivé hře jsme si nakonec do šatny odnesly krásné 3 body.

Po krátké pauze jsme vstoupily do druhého utkání, které jsme, tak jako to první, plánovaly vyhrát. Jak ale napověděl čtvrtý set předešlého zápasu, holky z Chocně nám nechtěly dát nic zadarmo. První set jsme uhájily, ale ve druhém a třetím setu jsme úplně přestaly hrát. Na hřišti byl zmatek a měly jsme co dělat, abychom nepříznivý vývoj ve čtvrtém setu otočily. Utkání se nakonec rozhodovalo v taibreaku, do kterého jsme vstoupily velmi dobře, ale nakonec ho těsně uhájily 16:14.

Z tohoto kola si tedy odnášíme těžce vydřených 5 bodů.

Díky tomu, že Moravská Třebová, která nám v tabulce dýchala na záda, si ze vzájemného zápasu s Pardubicemi odvezla pouze 2 body, máme pro letošní sezónu zajištěné první místo a potřetí v řadě se tak stáváme vítězkami krajské soutěže. Tak tedy „HURÁ !!“ a pojďme si užít zbývající utkání.

Hrály: Verča R., Marťa Š., Káťa R., Anička Š., Hanka L., Máca U., Kája K., Aďa B.

Výsledky: 3:1 (12,17,-24,21)

3:2 (22,-25,-13,20,14)

autor: A. Šimková