Výhra a prohra ve Chvaleticích

Na druhé utkání této sezóny jsme se vydaly do Chvaletic. Musely jsme vyrážet brzy ráno, protože jsme hráli od 9h, kvůli utkání mužů, kteří hráli mezi námi. Další přihoršení pro nás bylo, že nejel trenér a tak jsme se i s trenérskou činností musely poprat samy.

Do prvního zápasu nastupuje v základní sestavě: nahrávačka Štěpa, universal Máca, blok Verča a Lucka a smeč Káťa a Terka. Začátek zápasu začíná velmi slibně. Daří se nám podání, jsme velmi bojovné v poli, a tak i náhra a útok jsou kvalitní. Set vyhráváme 25:14. Druhý set probíhá velmi obdobně. Díky většímu náskoku můžeme střídat. Smečařku Terku střídá Kája a na universal místo Mácy nastupuje Áďa. V tu chvíli nás soupeřky začaly lehce dotahovat, ale přesto set vyhráváme 25:20. Třetí set začínáme ve stejné sestavě, jako jsme skončili druhý. V tomto setu na nás soupeřky zatlačily podáním a tak hra začíná být velmi vyrovnaná. Taháme se o každý bodík, až do velmi napínavé koncovky, která končí výhrou na naší straně neuvěřitelných 29:27. Zápas zakončila Kája nádherným esem.

Po delší přestávce, kdy jsme se mohly kochat volejbalem mužů, nastupujeme do druhého zápasu, ovšem druhý zápas není, tak jednoznačný a přínosný pro nás. Začátek zápasu jsme úplně zaspaly. Soupeřky přitvrzují na podání, vystřídaly nahrávačku a začínají hrát mnohem rychlejší hru, na kterou nejsme evidentně připraveny. Velký problém nám dělá náš útok, kdy nejsme schopné zaútočit, tak aby z toho byly body pro nás. I přesto bojujeme až do úplného konce, ale set bohužel prohráváme 23:25. Druhý set byla jedna velká katastrofa, prohráváme 8:25. Před třetím setem jsme si řekly, že zabojujeme a zopakujeme to, co minulý týden s Lanškrounem. Není to lehké, ale daří se nám bodovat, zlepšily jsme útok a servis a set vyhráváme 25:21. Naděje, že zápas ještě nekončí je blíž. Do čtvrtého setu jdeme odhodlané vyhrát. Celý set je velmi vyrovnaný a my se opět dostáváme do napínavé koncovky. V této koncovce bohužel soupeřky byly lepší a my prohráváme set 26:28.

Hrály: Rožková V., Sedliská L., Uhlířová M., Kozlová K., Lázničková Š., Rejmanová K., Tobková M., Brůnová A., Součková K., Kašparová T.