Derby s Litomyšlí

V sobotu 16.11. nás čekal na domácím hřišti tabulkově třetí soupeř Litomyšl.

S vidinou získat co nejvíce bodů jsme vstoupily do prvního setu. Soupeřky byly hratelné, bohužel nás srážely nevynucené chyby v podobě zkažených podání a smečí. Vynikající bloky soupeřek nám nedovolil příliš zisk bodů a my ztrácely důležité body, které by se do závěru hodily. Set skončil 17:25. Do druhého setu jsme nastupovaly se sebevědomím, že chceme set vyhrát a otočit průběh zápasu. Také se nám dařilo, zlepšily jsme podání, hrály chytře a zvítězily 25:17. Třetí set jsme chtěly rozhodně vyhrát, bohužel se nám přestalo dařit a my stále musely dohánět pěti bodový náskok, set nakonec skončil 19:25. Soupeřky si již pohlídaly čtvrtý set a zápas skončil naší prohrou.

Druhý zápas začal za půl hodiny a my chtěly zisk aspoň tří bodů. Vstup do zápasu nevypadal moc slibně, stále se nás držela smůla, které se nešlo zbavit a set jsme prohrály. Druhý set jsme bojovaly o každý bod, bohužel při souboji na síti došlo k přešlapu protihráčky a my tak musely střídat naši kapitánku se zraněním kotníku  Přesto jsme to nevzdaly, a ještě nahrály nějaké body. Třetí set vypadal báječně, kéž by se nám dařilo takto celou dobu. Hráčky jsme nepustily příliš ke hře a přesným útokem, vynikajícím podáním jsme set ukončily 25:13. Přes tvrdé podání soupeřek a našich vlastních chyb jsme nedokázaly set vyhrát a zápas opět skončil 1:3. I když jsme měly na to získat nějaký bod do tabulky, bohužel si neodnášíme ani jeden.