Souboj s průběžným vítězem

V sobotu 25. ledna jsme vyjeli za soupeřkami do Pardubic, které dominovaly průběžné tabulce. V prvním setu jsme bohužel udělaly mnoho vlastních chyb, především na podání a nedokázaly jsme položit balón. Toho soupeřky využily a vyhrály první set 25:15. Druhý set byl výrazně lepší, přitvrdily jsme na podání a zlepšila se i mezihra. Lepším útokem jsme dokázaly vyhrát druhý set 25:22. Třetí set nabídl zajímavou podívanou. Výkony byly vyrovnané, v koncovce jsme dokonce vedly. Nicméně na závěr setu se nám nepodařilo zaútočit, a soupeřky toho využily. Třetí set jsme prohrály 24:26. Čtvrtý set jsme zase udělaly několik zbytečných chyb, což nás stálo i poslední set.

Druhý zápas se nesl v podobném duchu. První set byl nicméně vyrovnanější, dokázaly jsme dát soupeřkám 23 bodů. To však nestačilo, a první set jsme opět prohrály. V druhém setu jsme opět našly druhý dech a dařilo se nám v ofenzivě. Díky úspěšnému útoku ze středu jsme dokázaly vyhrát druhý set. Zbytek zápasu byl velice podobný tomu prvnímu, třetí set byl velice vyrovnaný, ale nedokázaly jsme se prosadit v koncovce setu. Nakonec i druhý zápas jsme prohrály 1:3. Z Pardubic jsme však odjížděly s dobrým pocitem ze hry.

Hrály: L. Sedliská, K. Kozlová, M. Uhlířová, M. Tobková, A. Brůnová, K. Součková, K. Rejmanová, Š. Lázničková, T. Kašparová

autor: M.Uhlířová