3 body vezeme ze Svitav

Na náš předposlední sobotní výlet za zápasem jsme se vydali do Svitav. Jako posilu jsme si již vezli Aničku, která se nám po půl roce vrátila ze studia v zahraničí. Po delší době jsme jeli ve velkém počtu a to v 11. V této sezóně jsme zatím nenasbíraly moc bodů a tak jsme si do Svitav jeli pro plný počet, bohužel se nám to podařilo jenom z poloviny.

První set prvního zápasu začal velmi slibně. Soupeřky dělaly hodně vlastních chyb, kterých jsme využily a set vyhrály s velkým náskokem 25:12. Druhý set již tak úspěšný nebyl, soupeřky přitvrdily na podání, přestaly dělat chyby, což začalo dělat problém nám a my nemohly položit vítězný balón. Set prohráváme 19:25. Ve třetím setu se nám podařilo na začátku vybojovat vetší náskok, který byl důležitý pro koncovku zápasu, protože byl velmi napínavý a proto třetí set vyhráváme 21:25. Čtvrtý a taky poslední vítězný set byl velmi napínavý až do úplné koncovky (23:25). Tento zápas byl velmi bojovný a jsme rádi, že 3 bodíky skončily na naší straně.

Po hodinové pauzičce a svačince jdeme na druhý zápas v trochu jiné sestavě. Štěpánku na nahrávce jsem vystřídala já a smečařky se taky změnily, aby měly možnost zahrát si všechny. První set se nám ovšem moc nevydařil. Největší problém nám dělalo položit závěrečný balón na zem, což se odrazilo na výsledku a první set prohráváme 17:25. Do druhého setu se na nahrávku opět vrací Štěpánka, snažíme bojovat o každý bodík, přesto nás soupeřky poráží 19:25. V třetím setu přichází naděje o boj v tiebreak, vyhráváme 25:14. Tiebreak se bohužel nekoná. Ve čtvrtém bohužel posledním setu byly soupeřky důslednější a vyhrávají 25:21.

I přes to, že jsme si ze Svitav odvezli 3 body, jsme byly s naší hrou spokojeni a se soupeřkami jsme si body hezky rozdělily. Nyní nás čeká dva týdny pauza a 22.2.2020 nám můžete přijít fandit na domácí půdu, kde budeme hostit soupeřky z Moravské Třebové.

3:1 (12,-19,21,23)

1:3 (-17,-19,14,-21)

Hrály: Lázničková Š., Kozlová K., Uhlířová M., Šimková A., Tobková M., Součková K., Brůnová A., Limanovská H., Sedliská L., Kašparová T., Rejmanová K.

autor: K. Rejmanová