Dvě tiebreakové bitvy a slavnostní ocenění

V sobotu 22. 2. 2020 jsme hostily druhý celek tabulky - Moravskou Třebovou. Několik dní před zápasem nás ale čekal slavnostní okamžik. Na základě nominace mezi nejúspěšnější sportovní celky dospělých okresu Svitavy jsme dostali pozvánku na slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců do Poličky. Ocitli jsme se v Tylově domě, mezi sportovní elitou a vysokými představiteli našeho regionu, a za trojnásobné vítězství v krajském přeboru jsme obdrželi ocenění. Děkujeme, velmi si ho vážíme.

Sobotní zahajovací sestava ve složení Štěpánka, Káťa, Lucka, Anička, Máca, Áďa a libero Klárka předváděla od počátku utkání velmi vyrovnaný volejbal. Skóre se posouvalo pomalu, po jednom bodu střídavě oběma týmům. V průběhu setu jsme zaznamenaly tři úspěšné bloky a díky čtyřem bodům z podání od Ádi jsme o pár bodů utekly. Moravská vyčerpala oba time outy, vystřídala smečařku, aby koncovku zdramatizovala. My jsme výměnou Terky za Štěpu posílily blok a Káťa důležitým útokem po diagonále rozhodla o vítězství v prvním setu.

Druhý set jsme začaly opět slibně. Máca s Áďou předvedly kontaktní dvojblok, Káťa přidala dvě esa. Aničce se dařilo v útoku méně, dostala šanci Terka. Do stavu 11:11 byla hra vyrovnaná. Následně jsme udělaly čtyři chyby útokem do outu, k tomu dostáváme eso a soupeřky navyšují náskok. Do hry se vrací Anička, nastupuje Verča, ale na otočení skóre nestačí ani eso Aničky a Ádi.

Ve třetím setu se dařilo. Káťa k jistým útokům přidává dva body z podání. Vedeme 11:6 a soupeřky si raději berou time. Na to odpovídá Áďa čtyřmi esy a Anička skvělou smečí. Soupeřky střídají, navyšujeme náskok 15:7. Poté následuje krizová chvíle, nedaří se přihrávka a chybí kvalitní útok. Náskok se ztenčuje na čtyři body, trenér bere time. Soupeřky kazí servis, Káťa dvakrát boduje, Lucka přidává eso. Přesto je závěr velmi upracovaný. Za stavu 23:18 střídá Kája Štěpánku. Po dalším bodu soupeřek vybíráme druhý time a nakonec vítězíme i v tomto setu.

Terka začíná na první smeči. Děláme chyby v poli, kazíme útok, prohráváme 2:6. Lucka se šest bodů drží na servisu, Terka dvakrát tvrdě útočí, otáčíme na 9:6. Moravská hlásí time. Následuje nekonečná výměna, kterou vyhrávají soupeřky. Hra je opět vyrovnaná a plná nekonečných výměn. Závěr setu nám nevyšel, soupeřky excelují v útoku a nedávají nám žádnou šanci.

Jdeme do tiebreaku. Začínáme servisem a máme lehce navrch. Rozhodující set jsme si pohlídaly, minimum chyb, účelné servisy a obíráme Moravskou Třebovou o pro nás důležité dva body.

Po pauze zpestřené hromadným závodem žen MS v biatlonu nastupujeme k druhému zápasu už bez Štěpánky a Marti. Na náhru se posouvá Káťa, univerzál Kája, smeč Terka, Anička, blok Verča, Lucka a libero Klárka. V prvním setu bodujeme, povedly se dvě esa, Verča s Káťou dvakrát po sobě úřadují na bloku a Terka smečí zakončuje 25:17.

Sestava zůstává stejná i do dalšího setu. Káťa zařazuje dobrý zákrok v poli, Verča třetí eso. V dalším průběhu soupeřky připisují body díky třem našim zkaženým podáním. Za stavu 18:18 bereme time. Set směřuje do napínavé koncovky. Lucka s Káťou bodují dvojblokem 21:21, po dalším našem bodu Moravská hlásí time out. Kazíme v poli a vlastní chyby nás připravují o vítězství.

Sestava se nemění, pokračujeme ve vlastních chybách a za stavu 4:8 trenér ukazuje time. Hra se nezlepšuje. Káťa chybí na smeči, musí nahrávat. Nedaří se nám příjem, prohráváme 10:18, další time. Soupeřky jsou ve formě, dávají eso a nepouští nás do hry. Prohráváme třetí set 15:25.

Máca střídá Káju na účku, Lucka připisuje eso, Máca s Verčou blok, vedeme 13:9. Soupeřky se snaží korigovat. Terka má tři servisy po sobě a soupeřky berou druhý time. Lucka boduje

v útoku, ale soupeřky dotahují. Máca pojistí naše vedení esem a soupeřky ukončují set smečí do sítě.

Čeká nás druhý tiebreak. Nemůžeme vůbec přijmout podání, soupeřkám se dnes daří, prohráváme 0:4. Trenér hlásí time. Nedaří se, kazíme i v útoku 0:8. Krize na obzoru. Měníme strany a dostáváme dvě další esa. Snažíme se zabojovat, soupeřky už možná situaci lehce podcenily, dáváme šest bodů v řadě. Hra se z naší strany zlepšuje, už nemáme co ztratit. Skóre 10:12, kdo by to byl řekl. Bohužel pro nás se zázrak nekoná, prohráváme 11:15. Body jsou rozděleny spravedlivě. A my se ze tří bodů ze zápasu s druhým celkem tabulky můžeme radovat.